Powergen, Start – Stop EFB Akü

EFB ne demek, EFB açılımı nedir;
Enhanced Flooded Battery, yani Türkçe karşılığı; Geliştirilmiş kurşun-asit akü.

Geleneksel kurşun asit akülere göre yüksek kaliteli ve güçlendirilmiş plakalara ilaveten özel olarak geliştirilmiş plaka üzeri sıvama pastası formülü sayesinde, yeni nesil ve yüksek elektrik ihtiyacı olan teknolojik araçlara yönelik olarak geliştirilmiştir. Powergen EFB aküleri bakım gerektirmez ve geleneksel kurşun asit akülere göre 2,5 kat daha uzun ömür ve performans sağlar. Bunun yanında Powergen EFB teknolojisine sahip aküler stop & start sistemine sahip araçlara yönelik dizayn edildiklerinden özellikle şehir içi ve dur-kalkın yoğun yaşandığı trafikte, CO2 emisyon salınımında azalma ve beraberinde yakıt tasarrufu sağlamaktadır.

Powergen EFB Akülerde Üretilen Kapasiteler;

PowerGen EFB aküler yüksek teknolojisi ile seçkin tesislerde Türkiye’de üretilmektedir.

  • 12V 60 Ah
  • 12V 72 Ah

PowerGen Standart Seri Akü

PowerGen aküler geleneksel araçların elektrik ihtiyacını karşılamak üzere dizayn edilmiştir. Tam kapalı ve bakım gerektirmeyen PowerGen aküleri aracınızda uzun ömürlü bir kullanım ve yüksek marş basma gücü sunar.

Hususi kullanıma yönelik, konvansiyonel (stop&start özelliği olmayan) tüm otomobiller için uygun bir PowerGen akü mevcuttur.

PowerGen Ağır Vasıta Aküleri

Uzun yol kat eden ağır vasıta grubu araçlar için son teknoloji kullanılarak üretilmektedir. PowerGen aküler geleneksel ağır vasıta grubu araçların elektriksel ihtiyaçlarını karşılamak üzere dizayn edilmişlerdir.

PowerGen aküleri, Akümser Akü A.Ş’nin tescilli markasıdır.

Akümser Akü, sektörde 10 yılı aşkın tecrübesi ile hem profesyonel (filo) kullanıcıların hem de hususi araç kullanıcısı nihai tüketicilerin ürün ve hizmet beklentileri konusunda uzmandır. PowerGen Aküleri bu uzmanlık ve tecrübe ile kullanıcı beklentilerine yönelik olarak hem ekonomik hem de maksimum fayda sağlamak üzere dizayn edilmiştir.

PowerGen Aküleri Akümser akü A.Ş’nin Tescilli Akü Markasıdır.

PowerGen aküleri yüksek teknoloji ile üretim yapan ve dünyaya mal olmuş seçkin akü markalarının üretim tesislerinde tamamen tüketici beklentilerini üst seviye karşılamaya yönelik olarak üretilmektedir.

Kullanım Alanları

Otomobil, SUV, Jeep
Minibüs ve Hafif Ticari Araçlar
Teknelerde Marş Aküsü