Energy, Start – Stop AGM Akü

AGM ne demek, AGM açılımı nedir;
Absorbed Glass Mat, yani Türkçe karşılığı; Cam elyafa emdirilmiş sıvı.
Geleneksel kurşun asit akülerde ve EFB teknolojisine sahip akülerde, asitli sıvı plakalara direkt temas ederken AGM teknolojisine sahip akülerde asitli sıvı özel elyaf bazlı seperatörlere emdirilmiştir. AGM aküler rejeneratif fren sistemine sahip ve stop & start özelliği olan, yeni nesil araçların yüksek enerji ihtiyacını karşılamak için geliştirilmiştir.

Energy AGM aküler, geleneksel akülere göre 3,5 kata kadar daha fazla marş sayısı (çevrim ömrü) ve yaklaşık %10 daha fazla marş basma yeteneğine sahiptir.
Energy Agm Aküler, özel Gümüş-Kalsiyum alaşımlı ızgaralara sahiptir.

Energy AGM Akülerde Üretilen Kapasiteler;
Energy AGM aküler yüksek Alman teknolojisi ile üretilmiş ve ithal edilmiştir.
 • 12V 70 Ah
 • 12V 80 Ah
 • 12V 95 Ah

Kullanım Alanları

Otomobil, SUV, Jeep
Minibüs ve Hafif Ticari Araçlar
Teknelerde Marş Aküsü

Energy, Start – Stop EFB Akü

EFB ne demek, EFB açılımı nedir;
Enhanced Flooded Battery, yani Türkçe karşılığı; Geliştirilmiş kurşun-asit akü.

Geleneksel kurşun asit akülere göre yüksek kaliteli ve güçlendirilmiş plakalara ilaveten özel olarak geliştirilmiş plaka üzeri sıvama pastası formülü sayesinde, yeni nesil ve yüksek elektrik ihtiyacı olan teknolojik araçlara yönelik olarak geliştirilmiştir. Energy EFB aküleri bakım gerektirmez ve geleneksel kurşun asit akülere göre 2,5 kat daha uzun ömür ve performans sağlar. Bunun yanında Energy EFB teknolojisine sahip aküler stop & start sistemine sahip araçlara yönelik dizayn edildiklerinden özellikle şehir içi ve dur-kalkın yoğun yaşandığı trafikte, CO2 emisyon salınımında azalma ve beraberinde yakıt tasarrufu sağlamaktadır.

Energy AGM Akülerde Üretilen Kapasiteler;
Energy EFB aküler yüksek teknoloji ile Esan Akü tesislerinde Türkiye’de üretilmektedir.
 • 12V 63 Ah
 • 12V 72 Ah
 • 12V 84 Ah

Energy Tam Kapalı Sistem Akü

Energy Tam Kapalı aküler geleneksel araçların elektrik ihtiyacını karşılamak üzere dizayn edilmiştir. Aracınızda uzun ömürlü bir kullanım ve yüksek marş basma gücü sunar.

Hususi kullanıma yönelik, konvansiyonel (stop & start özelliği olmayan) tüm otomobiller için uygun bir Energy Tam Kapalı akü mevcuttur.

Energy Ağır Vasıta Aküsü

Yüksek marş basma yeteneği ile kamyon, tır, iş makinası ve ağır hizmet araçlarının yüksek elektrik ihtiyacını karşılamak için özel olarak üretilmiştir.

Energy Akü’nün teknolojik üretimi sayesinde, araçların kullanım amaçlarına göre oluşan yoğun titreşim ve sarsıntıya karşı sızdırmazlık sağlayarak, en zor şartlarda bile yüksek performans sağlar.

 • Yoğun kullanım koşullarına uygun, yüksek enerji ve çevrim gereksinimlerine karşın tasarlanmış iç yapıları ile yüksek performans.
 • Derin deşarja karşın özel tasarım aktif madde ile yüksek ömür performansı.
 • Aşırı vibrasyon koşullarına karşın güçlendirilmiş eleman sabitleme sistemleri.
 • Özel alaşım özellikleri ile yüksek korozyon direnci ve düşük su kaybı.
 • Düşük elektriksel dirençli ve özel zarf elyaflı seperatör ile yüksek çevrim (marş) sayısı ve vibrasyon performansı.