EAS, Start – Stop AGM Akü

EFB ne demek, EFB açılımı nedir;
Enhanced Flooded Battery, yani Türkçe karşılığı; Geliştirilmiş kurşun-asit akü.

Geleneksel kurşun asit akülere göre yüksek kaliteli ve güçlendirilmiş plakalara ilaveten özel olarak geliştirilmiş plaka üzeri sıvama pastası formülü sayesinde, yeni nesil ve yüksek elektrik ihtiyacı olan teknolojik araçlara yönelik olarak geliştirilmiştir. Eas EFB aküleri bakım gerektirmez ve geleneksel kurşun asit akülere göre 2,5 kat daha uzun ömür ve performans sağlar. Bunun yanında Eas EFB teknolojisine sahip aküler stop & start sistemine sahip araçlara yönelik dizayn edildiklerinden özellikle şehir içi ve dur-kalkın yoğun yaşandığı trafikte, CO2 emisyon salınımında azalma ve beraberinde yakıt tasarrufu sağlamaktadır.

Eas AGM Akülerde Üretilen Kapasiteler;

Eas AGM aküler yüksek Japon teknolojisi ile İnci GsYuasa tesislerinde Türkiye’de üretilmektedir.

  • 12V 60 Ah
  • 12V 72 Ah

Eas, Activ-A Serisi Akü

Activ A aküler geleneksel araçların elektrik ihtiyacını karşılamak üzere dizayn edilmiştir. Tam kapalı ve bakım gerektirmeyen Eas Activ A aküleri aracınızda uzun ömürlü bir kullanım ve yüksek marş basma gücü sunar.

Hususi kullanıma yönelik, konvansiyonel (stop&start özelliği olmayan) tüm otomobiller için uygun bir Eas Acvtiv A serisi akü mevcuttur.

Eas Pride Heavy Duty Ağır Vasıta Aküleri

İnciGsYuasa tarafından, uzun yol kat eden ağır vasıta grubu araçlar için son teknoloji kullanılarak geliştirilmiştir. Eas Pride Heavy Duty serisi aküler geleneksel ağır vasıta grubu araçların elektirksel ihtiyaçlarını karşılamak üzere dizayn edilmişlerdir.

Eas aküleri 50 yılı aşkın süredir ülkemizde aralıksız üretilmeye devam eden Türkiye’nin ilk plastik kutuda seri üretilen akü markalarından biridir.

Eas, “Akülerin Kralı” Sloganı ile hem ağır vasıta hem de zirai araç kullanıcılarının yarım asrı aşkın süredir yol arkadaşıdır.